новембар 22, 2024
Džordža Vašingtona 12, 11000 Beograd
МУЗИКА

ДИПЛОМСКИ КОНЦЕРТ СОПРАНА АНЂЕЛЕ НИНКОВИЋ

Дипломски концерт
Анђела Нинковић, сопран
Класа ван. проф. Анастасија Холц
Четвртак, 22. јун 2023. године у 19 часова

Клавирска сарадња: Дарја Самофалова

Програм: А. Вивалди, В. А. Мозарт, Ђ. Верди, К. Вајл, М. Де Фаља, А. Дворжак, Ж. Масне, Н. Паганини, Д. Гарет, Ф. Ван ден Хејден

Улаз је слободан, информације и резервације места:
info@guarnerius.rs или 066/8028-368.

Дипломским концертом који ће се одржати 22.06.2023. у 19х у Установи културе “Гварнеријус” Анђела Нинковић завршава основне студије соло певања на Музичкој Академији Универзитета “Слобомир” (класа – проф. Анастасија Холц )

Анђела Нинковић, сопран (Београд, 2023.) до своје 15. године је освојила велики број главних награда , Лауреата и Grand Prixa на престижним међународним такмичењима након чега је уследило професионално ангажовање. Као гостујући солиста наступала је са италијанским оркестром конзерваторијума “Доменико Цимароса” на турнеји “Априлска симфонија” (Турска, Италија ), са италијанским симфонијским оркестром “Санремо Сyмпхонy Орцхестра” наступала је на великој сцени театра “Аристон” у Санрему (Италија ). Са оркестром Министарства Одбране Републике Србије “Станислав Бинички” је одржала два концерта у “Дому Војске “ (хуманитарни концерт “Музика за снове” – уз Стевана Каранца и Оливера Њега као и солистички концерт „Веруј“). Међу најзначајнијим наступима је улога Беатриче у великом балетском спектаклу Сергеја Полуњина “ Данте –Метаноиа”. Анђела је први пут својим гласом оживела Дантеову музу на светској премијери овог спектакла, који се одиграо у театру “Алигијери” у Равени 05.09.2021. у оквиру чувеног “Равена Фестивала”, по налогу брачног пара Mutti– Рикарда и Кристине. Након неколико представа у Италији, руска премијера се одиграла 07.12.2022. у препуној сали чувене концертне дворане „Crocus City Hall“ у Москви. Да је подједнако успешна и у интерпретацији других музичких жанрова показују и њени солистички концерти на којима пева мјузикл, џез, соул, блуз , од којих су најзначајнији њени солистички концерти “Вече без зидова” – одржани 09.11.2021. и 09.11.2022. у Београду (концерти посвећени борби против дечјег рака) као и солистички концерт у театру “Ghione” у Риму ( 30.05.2022.)

Од своје пете године (2008.) пева у дечијем хору Опере Народног позоришта у Београду -„Хориславци” – и учествује у бројним операма које су на репертоару Народног позоришта (Кармен, Боеми, Тоска, Пајаци, Крцко Орашчић, Чаробна фрула, Божићно путовање, Ин хоц сигно …). Одрастање на “даскама које живот значе” је било од изузетног значаја у формирању Анђелине личности. Похађала је клавир у класи проф. Катарине Мишић у музичкој школи “Мокрањац” у Београду. Нижу и средњу музичку школу одсек соло певање – похадјала у класи проф. Љиљане Антонијевић , у музичкој школи „Станковић”. Са свега 15 година уписује студије соло певања на Музичкој Академији Универзитета “Слобомир” – београдски одсек, у класи проф. Анастасије Холц Била је најмлађа и последња штићеница Оперске диве Бисерке Цвејић.

Награде

У периоду 2015 – 2019. Андјела се такмичила на многим светским и домаћим музичким такмичењима – где је освајала прве награде, Лауреате и Grand Prixe.

Најзначајније награде из Србије и региона:

  • „Златна сирена“ (Београд) –  I награда, Награда Београдска Златна Сирена и „Плакета Златан Вауда“ , „Донне ин Мусица“ (Крагујевац) –  I награда, „Српска соло песма“ (Смедеревска Паланка) – Лауреат, „Музичко пролеће“ (Младеновац) –  I награда , „Примавера“ (Бијељина) – Лауреат, „ Мајске музичке свечаности“ (Бијељина) – Лауреат,
  • постаје први носилац плакете Меморијал Звонимир Крнетић, која се додељује једном годишње за изузетне резултате у соло певању а затим је освојила исту награду 2018. године, 2019. је по трећи пут заслужила исто признање али је лично предложила да буде изузета од те награде – како би и други млади певачи добили своју прилику – те је уместо награде постала члан удружења музичких уметника и педагога „Меморијал Звонимир Крнетић“

Најзначајније награде из иностранства:

  • „Pietro Argento” (Gioia dell Cole, Италија) – IV награда и Специјална награда као најмлађи соло певач( била је најмладји такмичар -13 година који је икада наступио у Опери „Россини”), „Chorus Inside“ (Рим, Италија) – IV награда, „Premio Terenzio“ (Барлетта, Италија)- I награда, Лауреат и награда Интерцултура, „Хибла“ (Рагуса, Сицилија- Италија) I награда, Лауреат и Апсолутни победник, „Sofia Grand Prix“ (Софија, Бугарска) – трострука је добитница JUNIOR GRAND PRIX , „Абаницо“(Софија, Бугарска) – Лауреат, „Славиц белл“ (Варна – Бугарска) – Лауреат и Апсолутни победник , „Yоунг Еуропе“(Кијев, Украјина) Лауреат , „Маy ноте“ (Ченстохова, Пољска) – Лауреат

Још да напоменемо:

  • Два пута је представљала Србију на чувеном фестивалу “Санремо јуниор” (Санремо,Италија) – на позив директора фестивала Паола Албертија .
  • Са свега 14 година је ревијално наступала на фестивалу при Миланској Скали “Ангело Лафоресе” ( Милано, Италија)- на позив директора фестивала Wуанг Хуандога.
  • Од продукције -Andrew Lloyd Webbera је добила дозволу за концертно извођење његовог репертоара
  • Од Franck van der Heijdena и Davida Garretta је добила дозволу за извођење њихове композиције “Io ti penso amore”
  • Присуствовала Мастер класу Jodi Benson (оригинална Дизнијева “Мала Сирена”) који је одржан у Мајамију (САД) поводом обележавања 30 година постојања “Мале сирене”
  • Међу уметницима који су јој својим саветима помагали у развоју се налазе се и чувена шпанска певачица Луз Цасал (која је уз Роберта Пешута дала Анђели дозволу за извођење композиције “Мадругадас” и помогла око припрема за извођење те композиције у Санрему ), оперска дива Бисерка Цвејић ( Анђела је била њена најмлађа и последња “штићеница”), тенор Стеван Каранац (који је створио прелепе аранжмане специјално за њу ), композитор и диригент Francesco Colasanto ( који прати Анђелин развој од њене 10е године. Francesco је за Анђелу написао улогу у својој новој опери – “Маломбра”, чија се премијера очекује 2024. )

Програм:

  • „Sposa son disprezzata “ ( arija Irene iz opere “Bajazet” ) Antonio Vivaldi
  • „In uomini in soldati“ (arija Despine iz opere „Tako čine sve“) V.A. Mozart
  • „Non’t accostare all’urna “ ( solo pesma iz ciklusa 6. Romanze I), Đuzepe Verdi
  • „Tamo, za tom gorom“ ( arija Stanke iz opere „Na Uranku“), Stanislav Binički
  • „Youkali“ Kurt Vajl
  • Pesme iz ciklusa „Siete canciones populares“ („El pano moruno“, „Nana“, „Asturiana“) Manuel De Falja
  • “ Mesičku na nebi hlubokem” ( arija Rusalke iz istoimene opere ) Antonjin Dvoržak
  • “El Vito” Manuel De Falja
  • “Adieu notre petite table” (arija Manon iz istoimene opera), Žil Masne
  • “Io ti penso amore” (numera iz filma “Đavolji Violinista”), N.Paganini, D.Garet, F.Van den Hejden

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X