новембар 24, 2024
Džordža Vašingtona 12, 11000 Beograd
МУЗИКА

„ФМУ И ГВАРНЕРИУС НАГРАЂУЈУ“ & XX МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ХАРФЕ „Гоинг Греен“ – ТРИО „АГАТОС“

„ФМУ И ГВАРНЕРИУС НАГРАЂУЈУ“

XX МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ХАРФЕ „Гоинг Греен“

ТРИО „АГАТОС“

СТРАХИЊА РАДОИЧИЋ, флаута

НЕМАЊА АДАМОВИЋ, виола

ИРИНА ПЕЈОСКА, харфа

Гошћа концерта глумица Милена Предић

Недеља, 26. септембар 2021. године у 19 часова

Програм: К. Дебиси, А. Пејовски, Т. Такемицу, Ж. Ибер

Улаз је слободан.

Због ограниченог броја места и поштовања епидемиолошких мера резервације су обавезне:

info@guarnerius.rs  или 069/3612038

Таленте подржава: Министарство културе и информисања Републике Србије

Ирина Пејоска је рођена 10. новембра 2002. године у Београду. До сада је освојила преко 15 награда на такмичењима у земљи и иностранству од којих је 9 првих и три лауреата. Уписала је 2019. године, са само 16 година, Факултет музичке уметности у Београду у класи редовног професора др ум. Милене Станишић.
Запажени су њени наступи на концертима Музичке школе “Станковић”. Свакако треба издвојити наступе на Коларцу, поводом прославе Дана школе “Станковић” и учествовање на 18. Међународном фестивалу харфе у Србији где је одржала један солистички концерт и имала наступ са гудачким оркестром “Метаморфозис” на самом затварању фестивала на Коларцу. Посебно се издваја њена мала солистичка турнеја у 2018. години у којој је имала један солистички концерт у Београду у Галерији Матице Срба и исељеника, један у Панчеву у Галерији културног центра и два изузетно запажена солистичка концерта која је одржала у Џакарти, од којих је један био у концертној дворани главног града Индонезије, а други у изразито респектабилном и луксузном ресорту Тхе Сунданесе Цултурал Виллаге Пасебан који је, овом инструменту и музици у част, назван “Харфа у планини” (“Харп он тхе Моунтаин”), а на којем је присуствовао и Њ.Е. Слободан Маринковић, амбасадор Републике Србије у Индонезији. 2019. године, Ирина Пејоска, добитница је Светосавске награде коју додељује Министарство образовања, науке и технолошког развоја Републике Србије, за изузетне резултате које је остварила до сада. На 19. Међународном фестивалу харфе у Србији , у сали Коларчевог универзитета, показала је своје умеће у различитим жанровима наступајући у џез ансамблу, камерном квартету студената и професора уз пратњу гудачког оркестра ”Метаморфозис”. Као доказ изузетно успешног наступа на том концерту је и остварена награда града Београда за стваралаштво младих у области уметности за наступ са квартетом и изведбом дела Божидара Обрадиновића „Сан, светлост и кретање“
Поред споменутих награда, признања и наступа, Ирина је похађала мастер курсеве код еминентних харфиста као што су Ирина Цинк (Швајцарска), Олга Шевелевич (Русија), Емануела Дел Спонти (Италија) и Ијан Џонс (Велика Британија), као и Међународну летњу Школу “ХарпМастер” у Швајцарској.

Немања Адамовић рођен је у Београду 1999. године. Са 13 година почиње да свира виолу и уписује Средњу музичку школу „Др Војислав Вучковић“ у класи професора Јована Стојановића. Немања је освајач бројних награда на међународним и републичким такмичењима међу којима се издвајају: 1. награда на Међународном такмичењу гудача у Нишу 2013., 1. награда на Републичком такмичењу гудача 2014. и 2016. године, 1. награда на Међународном такмичењу гудача „Стрингфест“ Сремска Митровица 2015. године. 2017. године уписује Факултет музичке уметности у Београду у класи професора Дејана Млађеновића. Освојио је лауреат и награду за апсолутног победника дисциплине виола на Међународном такмичењу „Златне степенице“ у Ваљеву 2019.године. Немања је био учесник бројних пројеката у земљи и иностранству. Усавршавао се на курсу камерне музике „Мусица Мунди“ у Белгији 2016. и 2017. Године. За време факултета Немања се усавршавао на курсевима на Мењухин академији у Женеви, Менддлессохн Мусиц Wеек фестивалу у Wенгену, Швајцарској код Јосефа Клусона на коме је одржао реситал, на курсевима у Београду код Гиларда Карнија, Швајцарска и код Милана Милисављевића, вође виола Метрополитан опере, УСА. Такође био је члан неколико омладинских оркестара: Еуропеан Спирит оф Yоутх Орцхестра 2015. у Италији и Словенији, Мусица Мунди фестивал оркестра у Белгији, Филхармоније младих Борислав Пашћан и Опероса Ацадемиа орцхестра као члан омладинског оркестра Римске опере 2018. године. Немања је члан неколико оркестара у Београду и иностранству, Балтиц Сеа Пхилхармониц Орцхестра под управом маестра Кристјана Јäрвија, Симфонијског оркестра РТС, сарађује са Београдском филхармонијом, члан је Ансамбла Метаморфозис, Камерног оркестра Музикон, Артлинк оркестра, Бољшој фестивал оркестра И др. Са Ансамблом за нову музику наступио је у БОЗАР-у, у Бриселу. Можда једна од највећих сарадњи направљена је са Маx Рицхтером, једним од најчувенијих композитора данашњице, чију је музику снимио за најпознатију издавачку кућу Деутсцхе Граммопхон заједно са Балтиц Сеа Пхилхармониц оркестром.

Страхиња Радоичић, рођен 2000. године, са седам година почиње да свира флауту у класи проф. Иване Поповић. Средњу музичку школу, упоредо са Петом београдском гимназијом, завршава у истој класи са истакнутим успехом. Тренутно је на ИИИ години основних студија у класи проф. Љубише Јовановић на Факултету музичке уметности у Београду.
Током школовања усавршавао се на многим мајсторским курсевима реномираних флаутиста попут Петар-Лукас Графа (Петер-Лукас Граф), Тревор Ваја (Тревор Wyе), Пјер-Ив Артоа (Пиерре-Yвес Артауд), Јубин Кима (Yубеен Ким), Кристине Фасбендер (Цхристина Фассбендер), Дитер Флурија (Диетер Флурy), Љубише Јовановић, Вилијам Бенета (Wиллиам Беннетт), Филип Алан-Дупреа (Пхилиппе Аллаин-Дупре), Карлос Брунела (Царлос Брунеел) и Алене Валентин (Алена Wалентин).
Изузетне успехе остварио је на домаћим и међународним такмичењима, издвајајући лауреате и И награде на Сусрету флаутиста ”Тахир Куленовић”, Ваљево (2018, 2019, 2020), међународном такмичењу ”Даворин Јенко” (2017, 2020) и Републичком такмичењу ученика музичких и балетских школа Србије. Добитник је и ИИ места на такмичењу из извођења савремене српске музике ”РеЦонструцтион” у Београду 2019. године.
Наступао је на многобројним концертима као солиста и као члан камерних и оркестарских ансамбала, од којих се издваја наступ са уметничким ансамблом Министарства одбране “Станислав Бинички”, у изведби Хајдновог концерта у Д-дуру. Вишегодишњи је члан Филхармоније младих “Борислав Пашћан”.
Учествовао је на флаутистичкој академији 2017. и 2018. године у Карловцу (Хрватска), као и на првом сусрету студената и професора флауте из региона у Загребу (2019). У више наврата је наступао на фестивалим “Бунт” и “Бемус”. Похађао је летњу школу Вилијам Бенета у Лондону, као носилац највише стипендије за 2019. годину (Wиллиам Беннетт Интернатионал Флуте Суммер Сцхоол). Такође је био и учесник једног од највећих светских флаутистичких фестивала на свету у Ђингдау (Кина) (ЦФА флуте фестивал 2019 Qингдао, Цхина), као члан ансамбла Флаутино Лола Класик под вођством проф. Љубише Јовановић. Ансамбл је извео Уметност фуге Ј. С. Баха као и Лугубре и Дитирамб Енрика Јосифа.

Милена Предић рођена је 15. Септембра 1981. У Панчеву. Дипломирала је на факултету Драмских Уметности у Београду у класи професора Драгана Петровића Пелета 2003. Од тада је као професионална глумица играла скоро на свим београдским позоришним сценама, снимила доста филмова и телевизијских серија. 2012. Године је са колегиницом Маријом Дакић написала и продуцирала кратки филм „Залет“ са Емиром Кустурицом и Гаел Гарсиа Берналом који је био селектован у преко 30 интернационалних филмских фестивала широм света. 2019. Године је написала и продуцирала , такође краткометражни филм „Покоравање“ који је до сада освојио 2 награде, „Бест Фемале Схорт“ и „Бест Схорт Филм Ноир“ на фестивалу „Индепендент Схорт Аwардс“.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X