новембар 23, 2024
Džordža Vašingtona 12, 11000 Beograd
МУЗИКА

„ФМУ И ГВАРНЕРИУС НАГРАЂУЈУ“ – ТРИО „ÉТОИЛЕ“ И ТРИО „П ПИЦЦОЛО“

„ФМУ И ГВАРНЕРИУС НАГРАЂУЈУ“

ТРИО „ÉТОИЛЕ“

Богдана Меденица, флаута

Наталија Којичић, флаута

Ивана Перовић, клавир

КЛАВИРСКИ ТРИО „П ПИЦЦОЛО“

Стефан Петровић, виолина

Павле Ракочевић, виолончело

Ива Вуковић, клавир

Четвртак, 18. новембар 2021. године у 19 часова

Програм: А. Пјацола, Д. Шостакович

Улаз је слободан.

Због ограниченог броја места и поштовања епидемиолошких мера резервације су обавезне:

info@guarnerius.rs  или 069/3612038

Таленте подржава: Министарство културе и информисања Републике Србије

ТРИО „ÉТОИЛЕ“

Богдана Меденица је рођена у Београду, 1999. године. Флауту је почела да свира у класи професорке Биљане Маћић 2007. године, а од 2009. године је у класи професорке Станиславе Васиљевић. Године 2014. је завршила Основну школу “Ђорђе Крстић” као добитница Вукове награде. Упоредо је завршавала осми разред основне школе и први разред СМШ ”Ватрослав Лисински”. Учествовала је на разним такмичењима и освојила многе прве и друге награде: Републичко такмичење ученика музичких школа Србије, Отворено такмичење „Меморијал Душан Протић“ , Међународни сусрети флаутиста „Тахир Куленовић“, Такмичење дрвених дувача Пожаревац, Такмкичење младих талената „Мита Топаловић“, Међунардно такмичење „Даворин Јенко“. Године 2017. постаје студент Факултета музичке уметности у Београду у класи професора Љубише Јовановића. Као солиста наступала је са гудачким оркестром „Медикус” у Галерији САНУ, на Медицинском факултету у Београду, у Руском дому, у Дому ваздухопловства, Дому гарде на Дедињу, на институту за Мајку и дете и у општинама Ужице и Пожега. Наступала је и у Сава Центру, Комбанк дворани, у галерији Арт Гет, у кући Краља Петра, у СКЦ-у, у Народној библиотеци, у кући Ђуре Јакшића, у Установи културе “Палилула”, у галерији Прогрес, у МШ “Стеван Мокрањац” у Зајечару, у Галерији 83, Галерији Прогрес, у Дому културе Пирот, у Градској кући у Сомбору, у Зорнића кући, Галерији 73, у МШ „Исидор Бајић“ у Новом Саду, у музеју Шабачких Јевреја. Као члан квартета ”Оппости” наступила је у Коларчевој задужбини као и на такмичењима на којима су освојили велики број првих награда. Као члан Оркестра гитара Душан Трифуновућ учествовала је на Гуитар арт Фестивалу где су освојили златну плакету. Учествовала је на музичким семинарима код професора Љубише Јовановића, Емануела Паија, Венсона Лукаса, Андреаса Адорјана, Гарета Меклирнона, Кристине Фасбендер, Јубин Кима… Године 2019. је наступила као члан хора флаута ‘Лола класик’ на фестивалу флауте у Кини. Такође је члан Дечије филхармоније.

Ивана Перовић почиње да свира клавир са 5 година. Приликом уписа основне школе почиње да похађа и нижу музичку школу Станислав Бинички у класи проф. Јелене Килибарде. Од почетка се изузетно истиче на свим пољима музике, осваја бројне награде на медјународним пијанистичким такмичењима и фестивалима. Награђена је на такмичењу Мала Сирена 2013. године и учетвује као извођач на СВ УрбанФест-у. Са 13 година уписује средњу музичку школу Др Војислав Вучковић у класи проф. др Драгане Игњатовић, а упоредо и природно-математички смер Треће београдске гимназије. Похађа мајсторске курсеве реномираних страних професора (Јевгениј Стародубчев, Јевгениј Судбин), осваја бројна признања из клавира, солфеђа, инструменталног контрапункта и хармоније. Одржава велики број солистичких и камерних концерата, како у музичким школама у Београду, тако и у Студентском културном центру и Задужбини Илије М. Коларца. Осваја И награду на Такмичењу Мали виртуоз, И награду у преткатегорији на Међународном фестивалу младих пијаниста у Шапцу, И награду на меморијалу Душан Протић, И награду на међународном такмичењу у Тивту 2016. године, И награду на такмичењу Јосип Славенски 2016. године, ИИ1 награду на Републичком такмичењу ученика музичких школа Србије 2017. године, И1 награду на Међународном фестивалу словенске музике у Београду 2017. године и др. Добитник је прве награде на такмичењу из инструменталног контрапункта 2017. године, И награде на такмичењу из солфеђа неколико година заредом и ИИ награде на такмичењу из хармоније 2015. године у Београду. Студије уписује на Факултету музичке уметности 2017. године у класи проф. Александра Шандорова

Наталија Којичић је рођена 1999. године у Шапцу. Основно музичко образовање започиње у музичкој школи „Михаило Вукдраговић“ у класи проф. Биљане Прице. 2010. године се сели у Нови Сад и наставља своје основно музичко образовање у музичкој школи „Исидор Бајић“ у класи проф. Мирјане Грлић Гргуров. Током овог пеирода осваја многе награде од којих су најзначајније Прве награде на Медјународном такмичењу „Фемус“ у Суботици, „Даворин Јенко“ у Београду и „Такмичење дрвених дувача“ у Пожаревцу. Од 2014. године је ученица Средње музичке школе „Исидор Бајић“ у Новом Саду, у класи проф. Мирјане Грлић Гргуров. Редовно је наступала на концертима као солиста, члан камерног састава и Симфонијског оркестра музичке школе “ Исидор Бајић“. Током свог школовања имала је два солистичка концерта одржана у Шапцу и Новом Саду, као и многообројне награде као солиста и члан оркестра, од којих су најзначајније Прва награда на Медјународном такмичењу „Фемус“ у Суботици, Прва награда на Медјународном такмичењу флаутиста „Тахир Куленовић“ у Ваљеву и Специцијална награда (1сте пријс сумма цум лауде) у Неерпелту (Белгија) у категорији Симфонијског оркестра. Године 2017. уписује Факултет музичке уметности у Београду у класи проф. Љубише Јовановића. Сарађивала је са оркестрима као што су Симфонијски оркестар музичке школе „Исидор Бајић“, Симфонијски оркестар ФМУ, Лола класик, Зрењанински дувачки оркестар, Филхармонија младих.. Као члан хора флаута „Лола класик“ наступала је на фестивалу посвећеном флаути у Qуиндгао-у (Кина).Усавршавала се код еминентних флаутиста као што су Љубиша Јовановић, Yубеен Ким, Винсент Луцас, Цхристина Фассбендер, Лаура Леваи Аксин, Гоуолианг Хан.. Стипендиста је Министарства просвете Републике Србије.

КЛАВИРСКИ ТРИО „П ПИЦЦОЛО“

Трио П Пиццоло оформљен је у септембру 2019. године и чине га Стефан Петровић (виолина), Павле Ракочевић (виолончело) и Ива Вуковић (клавир). Студирају на Факултету музичке уметности у класи професора Немање Станковића. У току претходне две године су активно наступали на многим концертима и у свим значајнијим салама широм Србије (Велика дворана Коларчеве задужбине, Студентски културни центар, Галерија Артгет…) У септембру 2020. године наступали су на Фестивалу камерне музике у Новом Саду. Добитници су прве награде на међународном такмичењу Даворин Јенко (2020). На њиховом репертоару се могу чути дела многих композитора класичне музике.

Стефан Петровић, рођен 1999. године. Виолину је почео да учи са 7 година у музичкој школи „Јосип Славенски“ у Београд у класи професорке Данице Кортус. Учествовао је на великом броју такмичења у републици Србији и на међународним манифстацијама виолине на којима је освојио преко 30 првих награда и лауреата. Као веома млад истакао се по својим способностима и талентом и тиме је увек био достојан представник себе и школе на манифестацијама које нису биле такмичарског карактера. Наступао више пута у реномираним салама, као што су Галерија и Велика сала Коларца, СКЦ Београд, Синагога Нови Сад, Сала Љубљанске филхармоније, Галерија „АртГет“, сала музичке школе у Киелцеу – Пољска, сала Мадридског конзерваторијума – Шпанија као и Катедрала у Милану – Италија. Учествовао је на мајсторским радионицама професора Дејана Михајловића, Татјане Балашове, Тимура Мељника, Матеје Маринковића, Иље Груберта и Зорана Миленковића… Своје способности за камерну музику показао је тако што је освојио велики број награда у класи професора Мирољуба Анрадјеловића Расинског. Тренутно је на четвртој години студија виолине на ФМУ Београд у класи професора Марка Јосифоског.

Павле Ракочевић, рођен је у Параћину, 2000. године Са шест година уписује Школу за музичке таленте, у Ћуприји, када креће да свира виолончело, у класи проф. Боже Сарамандића, код кога и завршава 2018. године, када и уписује ФМУ у Београду, у класи проф. Драгана Ђорђевића. Наступао је у значајним салама Србије, као солиста, члан камерног састава или као члан оркестра. Наступао на фестивалима као што су: БЕМУС, БЕЛЕФ, АРЛЕММ, БУНТ, Бољшој Фестивал… Сарађивао је са симфонијским оркестром РТС-а, Ансамблом Метаморфозис, солистима оркестра „Гудачи св. Ђорђа“, Београдским Симфоничарима као и члановима ‘’Белграде Бароqуе’’… Био је учесник курса „Цоллувио 2018“, када је радио са Мајнхардом Холером, Јуријем Котом, Оливером Милић-Хиршер, као и са Клаус-Кристиан Шустером. Учествовао је на пројекту „ЕУпхонy 2020″, када је радио са музучарима као што су: Даниел Геисс, Дорен Динглингер, Емилио Перцан, Царла Родригуес, Срђан Сретеновић, Слободан Герић, Јулиа Окруасхвили. Похађао је курсеве код Драгана Ђорђевића , Имреа Калмана, Дамјана Сарамандића, Милутина Младеновића, Ивана Кучера, Дениса Северина… Сарађивао је са Бојаном Суђићем, Бруном Кампом, Романом Симовићем, Александром Седларом, Даниелом Геиссом. Добитник је многих награда на фестивалима, републичким и међународним такмичењима као члан камерног састава, као солиста или члан оркестра.

Ива Вуковић рођена је 2000. године у Чачку. Са 4 године почела је да свира клавир у Музичкој школи „Др Војислав Вучковић“ у Чачку, у класи професорке Магдалене Поповић. Своје даље школовање наставља у музичкој школи „Др Милоје Милојевић“ у Крагујевцу, у класи професорке Наталије Томић. Средње музичко образовање стиче у музичкој школи „Др Војислав Вучковић“ у Чачку, у класи професорке Весне Јањић. Тренутно је студент треће године Факултета музичке уметности у Београду, у класи професора Александра Сердара.
Добитница је многих награда на домаћим и међународним такмичењима. У своје највеће успехе убраја: 100 поена на Републичком такмичењу музичких и балетских школа Србије, специјалну награду за најперспективнијег пијанисту на међународном такмичењу у Радовљицама (Словенија), лауреате на међународним такмичењима: у Стокхолму (Шведска), „Бањалучки бијенале“ (Бања Лука), Даворин Јенко (Београд), такмичење младих пијаниста у Шапцу, као и више пута на такмичењима у Смедереву, Крагујевцу, Аранђеловцу. Проглашена је за најуспешнијег учесника 56. и 58. Фестивала музичких и балетских школа Србије. Два пута је добитник прве награде на такмичењу „Петар Коњовић“, као и награда на такмичењима младих пијаниста у Санкт Петербургу (Русија), Фестивалу словенске музике (Београд) и многим другим.
Ива је такође активна и на пољу камерне музике и са ансамблом Трио П Пиццоло, у класи професора Немање Станковића, осваја прву награду на међународном такмичењу Даворин Јенко у Београду.
У децембру 2019. године Ива је добила специјалну награду града Чачка и проглашена је за најуспешнијег студента у претходној школској години. Такође је добитница награде “Олга Михајловић”, коју је добила од стране Факултета музичке уметности као најталентованији студент клавира у 2020/2021. години. Похађала је семинаре код многих реномираних професора: Јуриј Кот (Украјина), Борис Краљевић (Црна Гора), Валериј Сигаљевич (Русија/Француска), Арабел Морагуез (Шпанија)… До данас је одржала четири солистичка концерта: један у галерији Српске академије наука и уметности у Београду, два концерта у родном Чачку и један у Новом Саду (Исидор Бајић Пиано Мемориал). Посебно би издвојила концерт у оквиру деветог Шопен Феста у Београду, октобра 2020. године, који се одржао у Скупштини града Београда. Као солиста је наступала у свим значајнијим салама Србије: Велика дворана Коларчеве задужбине у Београду, Београдска филхармонија, Студентски културни центар, галерија Артгет итд…

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X