новембар 23, 2024
Džordža Vašingtona 12, 11000 Beograd
МУЗИКА

„ФМУ И ГВАРНЕРИЈУС НАГРАЂУЈУ“ – ТРИО ФИОРИ – Андреа Николић, Јана Јанићијевић и Нина Петровић

„ФМУ И ГВАРНЕРИЈУС НАГРАЂУЈУ“

АНДРЕА НИКОЛИЋ, флаута

ЈАНА ЈАНИЋИЈЕВИЋ, флаута

НИНА ПЕТРОВИЋ, клавир

Субота, 26. новембар 2022. године у 20 часова

Програм: Ћ. Ћарди, И. Кларк, К. Дебиси

Улаз је слободан.

Таленте подржава: Министарство културе и информисања Републике Србије

Тро Фиори, као камерни састав у класи редовног професора Горана Маринковића, континуирано ради и наступа од јануара 2020. године. Трио чине Андреа Николић, на мастер академским студијама у класи редовног професора Горана Маринковића на смеру Камерна музика, Јана Јанићијевић на специјалистичким студијама у класи редовног професора Миомира Симоновића, смер Флаута, као и Нина Петровић, пијанисткиња мастер академских студија у класи редовне професорке Марије Ђукић.
Трио Фиори је имао запажене наступе у бројним салама широм Србије, као што су велика сала задужбине Илије М. Коларца, Студентски културни центар, Историјски музеј, Народни музеј и Италијански културни центар. У оквиру Фестивала камерне музике у Новом Саду (2020, 2021) наступају у културном центру „Свилара“. Такође, истакнуте наступе остварују на концерту у организацији Фондације Бранислав Нушић и удружења Арт Линк, одржаном у кући Бранислава Нушића у оквиру Дана европске културне баштине и Арт Линк фестивала, као и на Белом двору, на хуманитарном концерту у оквиру гала донаторске вечери коју такође организује удружење Арт Линк под покровитељством Фондације за културу и образовање престолонаследника Александра Карађорђевића.

У марту 2022. године, Трио Фиори осваја прву награду на Међународном такмичењу камерне музике „Оливера Ђурђевић“ у Беораду.

Андреа Николић је рођена 1998. године у Смедереву. Када је имала само шест година, развијајући музикалност код Андрее, експерименталном методом «по слуху», на попречној флаути са њом је радио професор Јовица Милошевић.

Након тога, уписује први разред Музичке школе „Коста Манојловић“ у Смедереву, у класи професора Даниеле Милошевић. Од другог разреда, основно музичко образовање наставља у МШ „Јосип Славенски“ у Београду. Средњу музичку школу наставља у обе школе паралелно, у СМШ “Коста Манојловић“ у Смедереву на теоретском одсеку, а у СМШ „Јосип Славенски“ на вокалноинструменталном – одсек флаута, у класи проф Миомира Симоновића. Основне и мастер академске студије завршила у класи истог професора са највишим просеком. Андреа је тренутно студент Мастер академских студија на смеру Камерна музика у класи проф др Горана Маринковића.

У току досадашњег школовања учествовала је на бројним такмичењима и освојила је 35 првих награда и 15 пута била проглашена лауреатом на најзначајнијим такмичењима, као што су Фестивал музичких и балетских школа Србије, „Даворин Јенко“, „Петар Коњовић“, Републичко такмичење, „Такмичење дрвених дувача“, „Тахир Куленовић“ и такмичење у Падови у Италији. Андреини наступи на такмичењима, нису само запажени у соло дисциплини већ и у камерној музици, где је Андреа свирајући у разним камерним саставима освојила 6 лауреата и једну прву награду на Републичком такмичењу камерне музике.

Солистичке концерте, одржала је у Смедереву, Пожаревцу и три, најзначајнија (2016. и 2017.године) у галерији Српске Академије Наука и Уметности, и 2019. у сали Гварнериус у Београду. Учествовала је на више мајсторских курсева у земљи и иностранству код најеминентнијих професора као што су Петер Лукас Граф, Јанош Балинт, Андраш Адорјан, Дејан Гаврић, Гергељи Итзе, Кристина Фасбендер, Матије Гаучи-Анцелин, Анне-Катерине Хаинцман, Винсент Лукас, Цезари Трачевски, Матеј Зупан.

Јана Јанићијевић, рођена 1998. године у Пожаревцу. Завршила је основну музичку школу „Стеван Мокрањац“ у класи проф Валентине Илић и прва два разреда средње школе у класи проф Каролине Спречаковић. У трећем разреду средње школе прелази у школу „Јосиф Маринковић“ у Београду, у класи проф Марине Ненадовић. Средњу школу је завршила коа ђак генерације. Основне И мастер академске студије је завршила на Факултету музичке уметности, на одсеку флаута, у класи редовног професора Миомира Симоновића. Тренутно је на специјалистичким студијама у класи истог професора. Током школовања је учествовала на свим истакнутим такмичењима у земљи: Међународно такмичење Даворин Јенко-Београд, Сусрети флаутиста Тахир Куленовић-Ваљево, Републичко такмичење музичких и балетских школа-Београд, Међународно такмичење Антон Еберст-Нови Сад, Међународно такмичење дрвених дувача-Пожаревац; на којима је освајала бројне награде. Активно учествује у концертном репертоару Факултета, као соло, камерни и оркестарски извођач. Усавршавала се код професора Дејана Гаврића, Матеја Зупана, Венсан Лука, Мануел Моралес Фернандеза, Наташе Паклар.

Нина Петровић је рођена 2000. године у Београду. Са шест година уписује Музичку школу „Ватрослав Лисински“ у Београду, где завршава основно и средње музичко образовање у класи проф. Елене Шевер. Такође, паралелно са средњом музичком школом, завршава и природно-математички смер гимназије, Основне академске студије уписује 2018. године на Факултету музичке уметности у Београду, у класи ред. проф. Марије Ђукић.

У току школовања је освојила бројне награде на такмичењима из клавира, али и камерне музике и теоретских предмета, међу којима се издвајају Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Међународно такмичење „Даворин Јенко“ и Фестивал словенске музике. У августу 2019. године учествује на Бацеwицз Интернатионал Суммер Мусиц Ацадемy (БИСМА) у Пољској, где је имала прилику да ради са истакнутим педагозима, као што су Јацqуес Роувиер, Илyа Маxимов и Јианинг Конг. Поред тога, похађала је мајсторске курсеве код бројних професора у земљи и иностранству, као што су Зузанна Ниедердорфер, Гиусеппе Албанесе, Тамилла Гулиyева, Јокут Михаиловић, Лидија Станковић, Рита Кинка, Давид Wестфалл, Рубен Далибалтаyан анд Александар Синчук.

Као солиста и члан камерних састава, наступала је на многим фестивалима у земљи и иностранству, међу којима се издвајају Фестивал „Охридско лето“, Артлинк фестивал, Београдски Шопен фест, Фестивал студената уметности (Фестум) и Фестивал камерне музике у Новом Саду. За остварена постигнућа у 2015, 2016 и 2017. години добија награду „Доситеја“ коју додељује Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X